Jakie kule do rewolweru czarnoprochowego w kalibrze 44? Odpowiedź jest prosta, ale nie jednoznaczna: „Testuj, sprawdzaj”. Dlaczego? Z jednego rewolweru będzie Ci się lepiej strzelać kulami 451, a z innego kulami 457.

Często słyszę pytanie do osób zaczynających swoją przygodę z bronią czarnoprochową:

– „Jakie kule do Colta czy Remingtona kalibru 44?”

Są ich trzy rozmiary i jak najbardziej rozumiem, że mogą się pojawić wątpliwości pt.:

– „To w takim razie jakie kule użyć?”.

Opowiem Ci jak to u nas wyglądało.

Ja uczyłam się strzelać na Remingtonie 1958 New Army właśnie w kalibrze 44 i używałam kul 454. One mi jak najbardziej odpowiadały. Natomiast Dawid po nabyciu Colta 1860 też w tym samym kalibrze zauważył, że lepiej mu się strzela kulami 457.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę preferencje samego strzelca. Jeśli zależy Ci na tym, aby kula wchodziła lekko w bęben rewolweru to bardziej skierujesz się w kierunku kul 451. Natomiast jeśli zależy Ci na większej celności to wtedy warto sięgnąć po kule 457.

To są nasze obserwacje. Jeśli widzisz to inaczej to daj znać w komentarzu pod naszym wideo na YouTubie lub napisz do nas. Może być tak, że czegoś nie wzięliśmy pod uwagę lub coś nam umknęło.

Nie wiesz jakie kule do rewolweru wybrać i jesteś właśnie na etapie sprawdzania oraz testowania to mamy coś dla Ciebie.

Znajdziesz u nas zestaw do rewolweru w kalibrze 44, który zawiera wszystkie 3 rozmiary kul o których wspominałam powyżej. Dodatkowo w zestawie otrzymujesz smar uniwersalny do zasmarowania komór bębna. Jednym z funkcji smaru jest zapobieganie twardnienia nagaru w lufie z czarnego prochu.

Poniżej znajdziesz 2 odcinki z naszego kanału Youtube, w których testujemy kule do rewolweru w kalibrze 44: 451, 454 oraz 457. Testy robiliśmy na dwóch rewolwerach – Remingtonie 1858 oraz Colcie 1860. Oba rewolwery sygnowane Hege – Uberti. Zapraszam do oglądania.

POLECANE PRODUKTY

0/5

Twój koszyk wciąż czeka

MOŻESZ DOKOŃCZYĆ ZAKUPY KLIKAJĄC PONIŻEJ!

Nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z atrakcyjnymi zniżkami i nowościami w naszej ofercie? Zapisz się do naszego newslettera – będziesz regularnie otrzymywał od nas wiadomości, by nie przegapić żadnej okazji!

Dołącz do newslettera!