Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Jakie kule do rewolweru czarnoprochowego w kalibrze 44? 451, 454 czy 457?
Jakie kule do rewolweru czarnoprochowego w kalibrze 44? 451, 454 czy 457?

Jakie kule do rewolweru czarnoprochowego w kalibrze 44? 451, 454 czy 457?

Często słyszę pytanie do osób zaczynających swoją przygodę z bronią czarnoprochową:

- „Jakie kule do Colta czy Remingtona kalibru 44?”

Są ich trzy rozmiary i jak najbardziej rozumiem, że mogą się pojawić wątpliwości pt.:

„To w takim razie jakie kule użyć?”.

Odpowiedź jest prosta, ale nie jednoznaczna: „Testuj, sprawdzaj”. Dlaczego? Z jednego rewolweru będzie Ci się lepiej strzelać kulami 451, a z innego kulami 457. Kule 454 są tak pomiędzy przez co potocznie są nazywane kulami uniwersalnymi do kalibru 44. I mam tutaj na myśli rewolwery czarnoprochowe, bo pistolety czarnoprochowe w kalibrze 44 też występują, natomiast mówię o kulach do rewolweru (do pistoletu czarnoprochowego są inne kule).

Opowiem Ci jak to u nas wyglądało.

Ja uczyłam się strzelać na Remingtonie 1958 New Army właśnie w kalibrze 44. Używałam kul 454 i one mi jak najbardziej pasowały. Natomiast Dawid, współtwórca projektu RIFBUL, po nabyciu Colta 1860 też w tym samym kalibrze zauważył, że lepiej mu się strzela kulami 457.

Dochodzą jeszcze preferencje samego strzelca. Jeśli zależy Ci na tym aby kula wchodziła lekko w bęben rewolweru to bardziej skierujesz się w kierunku kul 451, natomiast jeśli zależy Ci na większej celności to wtedy warto sięgnąć po kule 457.

To są nasze obserwacje. Jeśli widzisz to inaczej to daj znać w komentarzu pod naszym wideo na Youtubie lub napisz do nas. Może być tak, że czegoś nie wzięliśmy pod uwagę lub coś nam umknęło.

Jeśli jesteś właśnie na etapie sprawdzania i testowania to mamy coś dla Ciebie.

W naszym sklepie znajduje się zestaw do rewolweru w kalibrze 44, który zawiera wszystkie 3 rozmiary kul o których wspominałam powyżej. Dodatkowo w zestawie otrzymujesz smar uniwersalny do zasmarowania komór bębna.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium