Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Co jest ważne przy obtaczaniu kul ołowianych? - wskazówki
Co jest ważne przy obtaczaniu kul ołowianych? - wskazówki

Co jest ważne przy obtaczaniu kul ołowianych? - wskazówki

Zanim zabierzesz się za obtaczanie kul ołowianych warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Pierwsza i najważniejsza kwestia to ołów. Im bardziej miękki tym łatwiej go obtoczyć. 

Druga kwestia to temperatura otoczenia. Im cieplej, tym mniej czasu będą potrzebowały kule na obtoczenie. Różnica może być nawet kilku godzin. Ołów w wyższej temperaturze jest bardziej plastyczny. Dla porównania, w temperaturze 23 stopni obtoczenie kul zajmuje około godzinę, a w temperaturze zerowej nawet do 3 godzin.

W procesie obtaczania kule ocierają się o siebie wytwarzając ciepło, dlatego w wyższej temperaturze obtaczanie przebiega sprawniej niż w niższych.

Trzecia kwestia to pomieszczenie do obtaczania powinno być dobrze wentylowane ze względu na delikatne opary powstające podczas ocierania się kul.

Proces samego obtaczania jest dosyć głośny, dlatego jeśli chcesz zastosować wytłumienie to zalecamy wytłumić pomieszczenie, a nie maszynę od środka. Jeśli zastosujesz pianki lub maty w maszynie do obtaczania, będzie to miało wpływ na jakość kul. Wytłumiając pomieszczenie zachowujesz jakość kul ołowianych i redukujesz hałas. Redukcja hałasu będzie bardzo istotna dla Twojego komfortu i komfortu ewentualnych sąsiadów.

Po zakończeniu procesu obtaczania pozwól kulom wrócić do tzw. temperatury pokojowej zanim przejdziesz do kolejnego etapu. Dotyczy to obtaczania kul w niskich temperaturach, ponieważ kule są wtedy bardzo zimne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium